Dzisiaj jest: 27 Luty 2024      |     Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel Trwaja wakacje!

Aktualności

Wymiana Młodzieży

Wolfsburg 2018

W dniach 23.05-30.05.2018 w niemieckim Wolfsburgu przebywała grupa dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie Zdroju.

Oto krótkie sprawozdanie z tego pobytu.

W słoneczną środę w godzinach porannych delegacja z naszej szkoły udała się na kolejną wizytę w zaprzyjaźnionej od lat szkoły Eichendorff w Dolnej Saksonii. Współpraca trwa z powodzeniem od 21 lat. Tym razem grupę stanowiły dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i z gimnazjum. Droga do celu przeznaczenia wraz z odpoczynkiem zajęła 9 godzin. O godzinie 17.00 zostaliśmy przywitani na placu szkolnym przez dyrektora szkoły Andreasa Brandt i nauczycieli Gabi Döring i Falko Rőssel. Po serdecznym przywitaniu nasi uczniowie zostali przydzieleni do rodzin gospodarzy, którzy zgodzili się zaopiekować przez tydzień gośćmi z Kudowy.

W pierwszym dniu pobytu nastąpiło oficjalne przyjęcie naszej grupy w szkole. Dyrektor Brandt zapoznał nas z funkcjonowaniem szkoły, a potem młodzi Kudowianie mieli okazję brać udział w wybranych przez siebie zajęciach lekcyjnych. Wkrótce po tym udaliśmy się zwiedzać miasto, po czym po południu udaliśmy się do ratusza, gdzie zostaliśmy podjęci przez Panią Burmistrz. Nie zabrakło prezentacji przybliżającej historię i dzień dzisiejszy miasta Volkswagena. W trakcie spotkania przekazano władzom miasta Wolfsburg upominek ufundowany przez Burmistrza Miasta Kudowa-Zdrój Piotra Maziarza.

Kolejny dzień to wycieczka w Góry Harz. Wszyscy z zapałem wędrowali po górach, z przyjemnością zjeżdżali kolejką i zwiedzili średniowieczne miasto Quedlingburg.

W sobotę udaliśmy się do Hanoveru. Tutaj mieliśmy okazję na sportowo spędzić czas w Centrum Wspinaczki. W tym dniu nie zabrakło również  czasu na zakupy i indywidualne zwiedzanie miasta.

Niedziela to dzień spędzony w rodzinach. Każdy w indywidualny sposób spędził ten dzień. Niezapomniane wrażenie sprawiła wycieczka do Hamburga. Ciekawy rejs statkiem, pobyt na wieży widokowej kościoła św. Michała i zwiedzanie miasta było zaplanowane bardzo dokładnie.

Przedostatni dzień spędziliśmy w Centrum Obsługi Volkswagena ,,Autostadt’’, a wieczorem odbył się pożegnalny grill.

Podczas wymiany grupa polska i niemiecka bardzo aktywnie brała udział w przygotowanym programie. Były to różnorodne formy spędzania czasu. Program realizowany był w grupie, ale wiele czasu uczniowie spędzali w towarzystwie rodziny lub swoich koleżanek i kolegów.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wyjazdu. Przede wszystkim dziękujemy organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z Warszawy za wsparcie finansowe projektu.

 

Sebastian Martyniak

Kordynator projektu

Patron
Papiez
Kontakt
Copyright © 2024 Zespół Szkół Publicznych w Kudowie-Zdroju
Opracowanie: DGnet - Dawid Gałecki

Inspektorem ochrony danych osobowych jest EDUABI Katarzyna Herok - biuro@eduabi.eu

Download from Free Joomla Template