Dzisiaj jest: 20 Kwiecień 2024      |     Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław Trwaja wakacje!

DRZWI OTWARTE 2019 W KUDOWSKIM ZESPOLE SZKÓŁ PUBLICZNYCH

Dnia 26 i 27 marca 2019 r. w budynku szkół średnich mieszącym się  przy ul. Zdrojowej 22a           i należącym do Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie - Zdroju odbyły się spotkania rekrutacyjne dla uczniów przybyłych z pobliskich gimnazjów i okolicznych klas VIII szkół podstawowych. W każdym dniu około 90 uczniów  wraz  z opiekunami uczestniczyło w spotkaniach zorganizowanych specjalnie dla nich przez nauczycieli i uczniów poziomu ponadpodstawowego.

W pierwszej  części spotkania po przywitaniu przez dyrektora szkoły pana Jerzego Łukasika zastępca dyrektora pani Małgorzata Lewandowska-Buksak zapoznała zebranych z gronem pedagogicznym oraz  przedstawiła ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny wraz z terminami rekrutacji.  Prezentacja multimedialna przybliżyła gimnazjalistom i ósmoklasistom zasady kształcenia  w trzech  typach  szkoły – Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Lompy, Branżowej  Szkole I stopnia oraz Technikum o kierunkach: technik logistyk,  technik  grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technik reklamy. Przedstawiciele samorządu opowiedzieli  o szkole   widzianej   z uczniowskiej perspektywy                                            a koordynator kształcenia zawodowego - o kształceniu zawodowym w patronackich klasach Szkoły Branżowej. Część pierwszą zakończył taneczny występ chłopców z klasy maturalnej.

W drugiej  części spotkania nauczyciele ZSP przeprowadzili  ciekawe zajęcia edukacyjne na wzór tajemniczych „pokoi nauki”. Była lingwistyczna „Szkoła zagadek”, polonistyczne zajęcia pt. „Potwór czeka”, biologiczna pracownia Trimino, matematyczno-fizyczne „Szyfrowanie, kodowanie” oraz „Ziarenka matematyczne” a także sale o nazwach:  „Świat reklam” i „Komunikacja społeczna”.  Gimnazjalistów i ósmoklasistów obdarowano  materiałami promującymi szkołę, które w skrótowej formie informowały  o ofercie edukacyjnej placówki i ważnych rekrutacyjnych terminach. Uczniów poczęstowano smakowitościami przygotowanymi przez  lokalnychpracodawców i zakłady sprawujące patronat,  za co serdecznie dziękujemy!

Na koniec wszyscy: nauczyciele, uczniowie i kandydaci  odtańczyli przed budynkiem szkoły wyćwiczony wcześniej  wspólny taniec. Po ponad dwóch godzinach, które szybko minęły, uczniowie gimnazjów i klas VIII  opuścili kudowską szkołę z nowymi informacjami i wrażeniami, które, miejmy nadzieję, rozwiały ich wątpliwości dotyczące wyboru szkoły ponapodstawowej i poonadgimnzajalnej.

Liceum Ogólnokształcące im.  Józefa Lompy,  Szkoła Branżowa i Technikum w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju już  szeroko otworzyły swe bramy dla kolejnego podwójnego rocznika uczniów  2019/2020 !     Do zobaczenia we wrześniu !!!

Komisja rekrutacyjna ZSP w Kudowie-Zdroju

• 20190327_120023_easy-resize.com